Włamanie na konto Google Ads – nieautoryzowane płatności.

W ostatnim czasie na forum Google Ads pojawia się bardzo dużo pytań odnośnie włamań na konta Google Ads i nieautoryzowanych wydatkach na tych kontach. Użytkownik dowiaduje się najczęściej o włamaniu, gdy otrzyma maila o zaległych płatnościach lub zawieszeniu konta.

Najczęściej Użytkownik nie zakładał sam konta Google Ads. Tutaj taki przykładowy temat

Prawdopodobnie krąży jakiś wirus, który zbiera dane o Użytkownikach. Najczęściej Użytkownik ma dodaną kartę w usłudze Google Pay, skąd taki wirus zaciąga dane logowania i zakładane jest konto Google Ads z już podpiętą kartą kredytową.

Pamiętajcie, że często macie podpięte karty kredytowe pod inne usługi Google i oszuści wykorzystują to jak i dane logowania do zakładania kont Google Ads. Zabezpieczajcie Swoje konta. Ostrzeżcie Swoich Klientów, by wdrożyli podwójną weryfikację.

Tutaj znajdziecie informacje jak zabezpieczyć zhakowane konto

Tutaj formularz do wyjaśnienia skąd wzięło się obciążenie

Tutaj formularz zgłoszenia włamania na konto Google Ads

Tutaj możliwość kontaktu z supportem

[WAŻNE DLA AGENCJI]

Sprawdźcie czy Wasze konta MCK (Moje Centrum Klienta) mają ustawioną weryfikację dwuetapową. Pamiętajcie, że konta utworzone z poziomu MCK nie będą miały automatycznie weryfikacji dwuetapowej.

Należy otworzyć sobie te konta w oddzielnych kartach. Wejść w Narzędzia i ustawienia >> Dostęp i bezpieczeństwo >> bezpieczeństwo i tu włączyć weryfikację dwuetapową i najlepiej dodać dodatkowe zabezpieczenie jako domeny, na które można będzie wysyłać zaproszenia z dostępem do kont.

włączenie weryfikacji dwuetapowej na koncie google ads