Miejsca Google są darmowe

Każda firma może dodać swoją lokalizację z krótkim opisem na Miejscach Google. Niestety nie każda firma wie, że jest to usługa darmowa jak większość usług Google. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ pojawiły się firmy, które za dodanie takiej wizytówki słono sobie liczą (od kilkuset do nawet 1200 zł). Jak im się to udaje? W prosty sposób. Zgłaszają się do firm z informacją, że Miejsca Google będą płatne i jest to ostatni moment by założyć taką wizytówkę za tylko x zł.

Standardowo takie dodanie wizytówki przez agencje nie powinno przekroczyć 200 zł netto. Procedura jest bardzo prosta. Agencja bądź Wy sami (już we własnym zakresie, czyli za darmo) uzupełniacie krótki formularz. Czekacie na pocztówkę od Google z pinem do potwierdzenia, że dodawana wizytówka/strona www należy do Was. Zatwierdzamy i do tygodnia możemy cieszyć się własną wizytówką, którą możemy wykorzystać do reklamowania w wyszukiwarce Google za pomocą Google Express – jeśli nie posiadamy własnej strony www.

Pojawiło się wiele tematów mówiących o oszukanych i oszukujących firmach. Można jeden z takich wątków przeczytać na forum Google AdWords.

Jednak z jakiś przyczyn osoby oszukane wykasowały swoje roszczenia i zarzuty przeciwko tym firmom – zastanawiające.

Google postanowiło samo opublikować informacje na temat kosztów związanych z dodaniem wizytówki Miejsc Google. Już sam tytuł mówi, że „Miejsca Google to usługa bezpłatna i samoobsługowa„. Nie dajcie się oszukać. Wizytówkę Miejsc Google możecie dodać sami. Wystarczy poprawnie i wyczerpująco uzupełnić formularz na stronie www.google.pl/miejsca.