Jak utworzyć Multikonto Merchant Center

Procedura jest bardzo prosta. Jeśli wiesz, że będziesz zarządzał wieloma kontami Merchant Center to od razu radzę utworzenie takiego konta. Będzie Ci po prostu łatwiej zarządzać wszystkimi kontami i feed`ami (pliki danych produktów).

Załóżmy, że masz utworzone jedno konto Merchant Center dla konkretnego Klienta. Wiesz, że będziesz tworzył kolejne konta.

Musisz zgłosić chęć utworzenia multikonta Klientów

ScreenShot336

Na następnej stronie wybierz język w jakim chcesz wypełnić formularz (na dzień 15.11.2013 język polski nie jest dostępny)

Po wybraniu języka będziesz mógł wypełnić formularz. Podaj dane już utworzonego konta Merchant Center – stanie się ono podrzędnym kontem w Twoim Multikoncie Klientów. Adres email, który wpiszesz stanie się loginem do multikonta.

Po paru dniach otrzymasz maila z prośbą o wypisanie kont, jakie chcesz dodać do merchant center – prawdopodobnie weryfikacja w razie zbędnego tworzenia multikont.

Jeśli akceptacja przebiegnie pomyślnie otrzymasz kolejnego maila z informacją o utworzeniu multikonta na wskazanym przez Ciebie adresie email w formularzu.

multikonto merchant center

Przeczytaj również jak może odbywać się weryfikacja witryn i zgłaszanie do nich praw w ramach multikonta Klientów.